Również w naszym kraju istnieją instytucje, które bezpośrednio należą do audytorskiej firmy wielkiej czwórki. Mowa tutaj oczywiście o koncernie Ernst and Young, który oprócz wykonywania audytów energetycznych oraz finansowych zajmuje się doradztwem oraz konsultingiem. Początki istnienia polskich filii przedsiębiorstwa Ernst and Young sięgają roku 1932, kiedy to firma otworzyła w Warszawie swoje pierwsze biuro na terenie Polski. Od tamtej pory przedsiębiorstwo prężnie rozwija się na świecie oraz w Polsce. Obecnie firma Ernst and Young posiada w Polsce sześć filii. Główne biuro znajduje się w Warszawie. Inne, mniejsze filie możemy spotkać w Łodzi, Krakowie, Katowicach oraz Poznaniu. Oprócz wykonywania audytów energetycznych oraz finansowych, polskie filie przedsiębiorstwa Ernst and Young zajmują się doradztwem finansowym oraz świadczą usługi w zakresie księgowości. Jak widać przedsiębiorstwo tego rodzaju działa w wielkiej skali oraz w wielu różnych dziedzinach. Dzięki temu odniosło sukces na rynku międzynarodowym.

KPMG

Kolejny przedsiębiorstwem audytorskim, które należy do Wielkiej Czwórki jest amerykańska firma KPMG. Przedsiębiorstwo tego rodzaju trudni się w wykonywaniu profesjonalnych audytów energetycznych oraz finansowych. Ponadto firma KPMG zajmuje się doradztwem podatkowym oraz gospodarczym. Jest to jedna z największych firm Wielkiej Czwórki. Przedsiębiorstwo audytorskie zatrudnia w swojej firmie ponad sto czterdzieści tysięcy pracowników na całym świecie. Warto dodać, że filie oraz instytucje należące do KPMG znajdują się w stu czterdziestu sześciu krajach na całym świecie. Można sobie wyobrazić, jak wielki rozmach oraz zasięg ma ta firma. Nie dziwi więc fakt, że profesjonalne audyty oraz doskonałe doradztwo finansowe firmy KPMG jest znane oraz cenione na całym świecie. Nazwa firmy stanowi skrót. Każda litera oznacza co innego. Można powiedzieć, że firma składa się z czterech przedsiębiorstw, których pierwsze litery nazwy tworzą ogólną nazwę KPMG. Firma powstała w 1987 roku. Jednak poszczególne przedsiębiorstwa wchodzące w skład KPMG rozpoczęły swoją działalność dużo wcześniej.

Cała nazwa firmy składa się z poszczególnych nazw mniejszych przedsiębiorstw, które składają się na całość przedsiębiorstwa audytorskiego KPMG. Litera K oznacza przedsiębiorstwo Klynveld. Firma ta została założona w 1917 roku w Amsterdamie. Literka P oznacza przedsiębiorstwo Peat. Nazwa ta pochodzi od Londyńskiej firmy audytorskiej, która została założona w 1870 roku. Kolejna literka M oznacza osobę, a dokładnie nazwisko Marwick. James Marwick był założycielem jednej z poważnych firm audytorskich. Mowa tutaj o przedsiębiorstwie Mitchel & Marvick. Firma ta została założona w 1987 roku. Natomiast ostatnia literka nazwy KPMG, czyli G wzięła się od nazwiska Goerdelera. Osoba ta przez wiele lat zarządzała jedną z najlepszych firm audytorskich. Tak oto powstała nazwa największej firmy audytorskiej na świecie, która specjalizuje się w tworzeniu audytów energetycznych oraz finansowych. Ponadto firma KMPG znana jest w doradztwa finansowego na całym świecie. Wielu przedsiębiorców korzysta z usług tej firmy audytorskiej.

KPMG w Polsce

Firma audytorska KPMG rozpoczęła swoją działalność również w naszym kraju. W Polsce pierwsza filia powstała w maju 1990 roku. Już od samego początku istnienia w Polsce firma KPMG byłą skazana na sukces. Popularność oraz niezawodność. Tak w skrócie możemy ocenić działalność firmy audytorskiej. Od tamtej pory usługi wykonywania profesjonalnych audytów energetycznych oraz finansowych była możliwa również dla polskich przedsiębiorców oraz administratorów budynków. Dzięki temu najwyższe standardy były instalowane oraz stosowane również w naszym kraju. Warz z biegiem czasu, firma KPMG otworzyła kolejne filie w Wrocławiu oraz Poznaniu. To podkreśla fakt, że audyty profesjonalnej firmy przyjęły się w naszym kraju. Firma ta zatrudnia ponad tysiąc dwustu pracowników w swoich filiach w Polsce. Warto podkreślić fakt, że każde przedsiębiorstwo wchodzące w skład Wielkiej Czwórki posiada swoje filie oraz biura w naszym kraju. To świadczy o tym, że Polska odgrywa znaczącą rolę na rynku audytorskim.